İpek Halı Yıkama

İpek halılarının çok narın olması sebebiyle makinede veya ıslatarak yıkanması sakıncalıdır.Bu tür halıların sulu sistem yıkanması yerine halı temizleme metotlarından olan köpük vakum yani ıslak kuru modeliyle temizlenir. El yapımı yün halılarda buharla temizleme ya da kuru temizleme yapmayın. Buhar temizliği yündeki yağları eriterek canlı yünü cansız hale getirecektir. Buharla temizlenen yünün daha temiz görünmesi aldatıcıdır. Çünkü verdiği hasar değiştirilemez, telafi edilemez. Hasar kendisini birkaç temizleme sonrasında gösterecektir ama o zaman da çok geç olacaktır. Kuru temizleme işleminden sonra elyafta kalan kimyasal kalıntılar iyi bir el yapımı yün halının ömrünün de kısalmasına neden olur.

Yıkama İşlemi;

İpek Halı Yıkama İşlemi;
İpek Halıları diğer halılara nazaran daha dikkatli ve yıkanmasına özen gösterilmesi gereken halılardır. Bu tür halılar diğer halılarla aynı ortamda yıkanmaz. Tek tek özel ilaçlar ve tecrübeli elemanların gözetimi altında yıkanmakta ve renklerinin karışmaması ve solmaması için her türlü önlem alınmaktadır. Bu halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamakta gerekmektedir. Asya Halı Yıkama profesyonel ekibiyle bu hizmeti size ulaştırmaktadır.İlaçlama Ve Fırçalama Özel leke sökücü % 100 doğal halı şampuanı ve yumuşatıcı kullanılarak halılarınızın ön ve arka yüzü endüstriyel halı makinesi ile fırçalanır.
Durulama Ve Santrfüj Aşaması;
İyice durulanan halılarınızın saçak temizliği yapılarak santrifüj makinesinde sıkma işlemi gerçekleşir. Santrifüj içinde tekrar durulama işlemi yapılan halılarınız makineden %90 oranda kuru olarak çıkar .
Kurutma Aşaması;
Kurutma odasına alınan halı sıcak ve kuru hava üfleyen doğal gazlı bürlör sistemiyle 3-4 saat gibi kısa bir sürede kurutulur, ve doğal ortamda bekletilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir